Startują zapisy – informacja prasowa

W czwartek o godzinie 20:00 wystartują zapisy do pierwszej w naszym mieście edycji Łódzkiego Biegu Mikołajów, imprezy organizowanej na terenie Lasu Łagiewnickiego. Zawodnicy do wyboru będą mieli dwa dystanse:  10,5 oraz 21 kilometrów. Oprócz biegów dla dorosłych odbędą się także biegi dla najmłodszych.

Jeśli chodzi o termin to impreza odbędzie się, jak sama nazwa wskazuje, w okolicy popularnego święta Mikołajek.

– W tym roku wystartujemy 4 grudnia, punktualnie w samo południe – mówi Maciej Woźnicki, organizator biegu. – Przygotowaliśmy dla naszych uczestników bardzo ciekawy pakiet startowy, w którym na każdego z nich czeka niespodzianka. Jaka? To ujawnimy dopiero w momencie uruchomienia zapisów.  Już teraz mogę jednak powiedzieć, że każdy z uczestników otrzyma w pakiecie startowym atrakcyjną koszulkę techniczną z długim rękawem, a na mecie pamiątkowy medal – dodaje Woźnicki.

Trasa biegu to dwa okrążenia po około 10 kilometrowej pętli. Startujący na krótszym dystansie do przebiegnięcia będą mieli jedno okrążenie, biegacze, którzy spróbują swoich sił na dystansie zbliżonym do półmaratonu pobiegną dwie pętle.

– W związku z tym, że 4 grudnia może być już zimno, a jeśli się nam poszczęści to może będziemy mieli nawet śnieg, punkty odżywcze na trasie oraz posiłek po biegu będą rozgrzewające – opowiada Woźnicki. – Na każdym z dwóch punktów odżywczych do wyboru będzie woda lub ciepła, słodzona herbata. Po biegu na biegaczy czekać będzie ciepły posiłek oraz napoje.

– Dzięki pomocy naszych przyjaciół z Centrum Zarządzania Szlakiem Konnym oraz Sekcji Konnej Łódzkiej Straży Miejskiej baza zawodów usytuowana będzie właśnie w Centrum Zarządzania Szlakiem Konnym przy ulicy Wycieczkowej. Impreza nie mogłaby się odbyć gdyby nie pomoc firmy Accenture, która świadczy profesjonalne usługi i rozwiązania w obszarach: strategy, consulting, digital, Technology i Operations, a swoją siedzibę ma w Łodzi – mówi Maciej Woźnicki.

Swoim patronatem Łódzki Bieg Mikołajów objęła Gazeta Wyborcza Łódź, Radio Łódź oraz Telewizja TOYA.

Start zapisów punktualnie o godzinie 20:00 na naszej stronie.© 2016 Łódzki Bieg Mikołajów • Wszystkie prawa zastrzeżone • All Rights Reserved • Polityka Cookies • Wykonanie: AktywnaStrona.pl - Nowoczesne strony internetowe